Mari-Liis Makus Glass Design

Kategooria: Sildid: ,

Kõrvarõngad Hanna #03

1 laos

Klaashelmed, kirurgiline teras, Double Helix hõbeklaas. Helmeste mõõt: 10 x 15 mm. Kõrvarõngaste kogupikkus koos konksudega 52 mm. Kõrvarõngad on pakendatud autori nimega kaunisse ehtekarpi. Valminud käsitööna leekpõletitehnikas. Tähelepanu! Värvitoon võib sõltuvalt arvuti kuvari või mobiilse seadme ekraani seadistusest erineda tegelikkusest.

35.00

Availability: 1 laos

Kategooria: Sildid: ,

Klaashelmeste valmistamiseks kasutan leekpõletit, sellest ka nimetus “leekpõletitehnika”. Leekpõletitehnikas klaashelmed on kõige müstilisem kombinatsioon tulest ja klaasist. Tööks leekpõletiga on vajalikud gaas ja hapnik, mida toodab hapnikukontsentraator.

Klaashelmeste sulatamiseks kasutan erinevate tootjate klaasvardaid – Effetre (Moretti), Reichenbach, CIM, Double Helix ja Preciosa Ornela

Klaasi kuumtöötlusel on oluline erinevate klaaside kokkusobivus. Samasuguste omadustega klaasi kasutamine ja aeglane lõõmutamine helmeahjus temperatuuril 515 kraadi juures tagab helmeste vastupidavuse.

Siiski tasub aga meeles pidada, et klaas on klaas on klaas. Seetõttu tuleb klaashelmeid käsitleda hoole ja armastusega.

Hooldamine

Klaasi puhastamisel eelista käsitsi pesemist pehme niiske nuustiku või lapiga. Soovitav on valida neutraalsed või kergelt happelised puhastusained. Koostisainete nimekirja pikkus ei pea olema pikk. Lõhna- ega pehmendusaineid ei oma klaashelme puhastamisel tähtsust. Puhastatud helmes kuivata. Kuivatamiseks ja klaasi särama löömiseks kasuta pehmet lappi. Traditsiooniliselt soovitatakse linast lappi, ent tänapäevased ebemevabad lapid ja köögirätikud sobivad samuti.

Kirurgiline teras

Roostevaba kirurgiline teras 316L on raua ja kroomi sulam. Tegemist on nii soolasele mereveele kui päikesele vastupidava metalliga. Kroomoksiidi kihil on kaitsefunktsioon – see on vastupidav nii roostele kui keemilistele ja mehaanilistele vigastustele ning vastab kõigile hügieenilistele ja toksikoloogilistele nõuetele, tänu millele kasutatakse seda sageli mitte ainult meditsiinis, vaid ka toidu- ja keemiatööstuses. Teras 316L sisaldab kõva kallihinnalist metalli molübdeeni,
millest valmistatakse kalliste kellade korpusi ja juveelitooteid.

Kõige olulisem on asja juures see, et tooted ei sisalda niklit. Juba ammu on ju tõestatud, et allergia, ärrituse ja kõikvõimalike muude probleemide, ka torkekoha kinnikasvamise põhjustajaks on just nikkel. Soodumus nikliallergiale võib olla nii kaasasündinud kui elu jooksul omandatud, kuid paraku kasvab niklitalumatusega inimeste hulk iga aastaga. Seepärast olge endale ehteid ja nipsasju valides tähelepanelik, sest vastasel korral võite kergesti langeda põletikuliste reaktsioonide ohvriks. Kuna meditsiinilisest terasest kõrvarõngad ei sisalda niklit, võib neid õigusega nimetada allergiaohututeks.