Mari-Liis Makus Glass Design

Kategooria: Sildid: ,

Kõrvarõngad Amilde #01

Laost otsas

Kõrvarõngad Amilde, transparentsed kollakas-rohelised toonid Hõbe 925, läbimõõt 20mm, klaashelmed 10 x 14mm Pakendatud autori nimega kaunisse ehtekarpi Valminud käsitööna leekpõletitehnikas Tähelepanu! Palun arvestage, et värvitoon võib sõltuvalt arvuti kuvari või mobiilse seadme ekraani seadistusest erineda tegelikkusest

32.00

Laost otsas

Kategooria: Sildid: ,

Kõrvarõngad Amilde #01, transparentsed kollakas-rohelised toonid
Hõbe 925, läbimõõt 20mm, klaashelmed 10 x 14mm
Pakendatud autori nimega kaunisse ehtekarpi
Valminud käsitööna leekpõletitehnikas

Mõõdud

Hõberõnga läbimõõt 20mm, klaashelmes 10 x 14mm

Värvid

Läbipaistev kollakas-roheline

Materjalid

Klaas, hõbe 925

Pakend

Kõrvarõngad on pakendaud autori nimega kaunisse ehtekarpi.

Leekpõletitehnika, töövahendid ja materjalid

Klaashelmeste valmistamiseks kasutan leekpõletit, sellest ka nimetus “leekpõletitehnika”. Leekpõletitehnikas klaashelmed on kõige müstilisem kombinatsioon tulest ja klaasist. Tööks leekpõletiga on vajalikud propaan ja hapnik, mida toodab hapniku kontsentraator.

Klaashelmeste sulatamiseks kasutan erinevate tootjate klaasvardaid – Effetre (Moretti), Reichenbach, CIM, Double Helix ja Preciosa Ornela

Klaasi kuumtöötlusel on oluline erinevate klaaside kokkusobivus. Samasuguste omadustega klaasi kasutamine ja aeglane lõõmutamine helmeahjus temperatuuril 515 kraadi juures tagab helmeste vastupidavuse.

Siiski tasub aga meeles pidada, et klaas on klaas on klaas. Seetõttu tuleb klaashelmeid käsitleda hoole ja armastusega.

Hooldamine

Klaasi puhastamisel eelista käsitsi pesemist pehme niiske nuustiku või lapiga. Soovitav on valida neutraalsed või kergelt happelised puhastusained. Koostisainete nimekirja pikkus ei pea olema pikk. Lõhna- ega pehmendusaineid ei oma klaashelme puhastamisel tähtsust. Puhastatud helmes kuivata. Kuivatamiseks ja klaasi särama löömiseks kasuta pehmet lappi. Traditsiooniliselt soovitatakse linast lappi, ent tänapäevased ebemevabad lapid ja köögirätikud sobivad samuti.

Käekett on valminud käsitööna minu stuudios, mis asub Naked Islandi töö- ja loomekeskkonnas Tallinnas aadressil Laevastiku 3.

%d bloggers like this: