Mari-Liis Makus Glass Design

Klaasist küünlaalus 04.12.2022

Laost otsas

Aeg: 04.12.2022 kell 10:00 – 17:00. Koht: Laevastiku 3, Tallinn. Grupi suurus 6 inimest. Õpituba kestab kokku 7 tundi. Osalustasu sisaldab kõiki töövahendeid ja materjale. Tee nii palju kui jõuad!  

120.00

Laost otsas

Klaasist küünlaalus

Õpitoas valmib ruumiline vorm tiffany-tehnikas.
Tiffany- tehnika on nime saanud ameeriklase Louis Comfort Tiffany (1848-1933) järgi. https://www.britannica.com/biography/Louis-Comfort-Tiffany.
Lõikame vastavalt kavandile värvilisest klaasist välja vajalikud motiivid, lihvime need, teibime tiffany-lindiga ja joodame tinaga omavahel kokku.
Tulemuseks on kaunis ruumiline vorm, kuhu lisada küünal, et värviline valgus rõõmustaks meid pimedal ajal.

Õpitoa info:

Grupi suurus 6 inimest.
Õpituba kestab kokku 7 tundi. Osalustasu 120€/in, sisaldab kõiki töövahendeid ja materjali.
Tee nii palju kui jõuad!
Aeg: 04.12.2022 kell 10:00 – 17:00

Louis Comfort Tiffany

Louis Comfort Tiffany (1848-1933) õppis algselt maalikunsti. Õppereise tehes sattus ta kord Prantsusmaale, kus teda rabas kolmeteistkümnendal sajandil ehitatud Chartres’i katedraali klaasakende hiilgus. Enamasti läks kaduma selliste klaaside ja vitraažide valmistamise tehnoloogia.
Värvilise klaasi vormide väljenduslikkusest lummatud Tiffany hakkas selle valmistamisel katsetama ja tal õnnestus saada vikerkaarevärvides särav klaas.
Täiuslikkuse poole püüdledes otsis ta erinevaid võimalusi toodete valmistamiseks, sealhulgas kasutas väikeseid värvilise klaasitükke. Seda tehnikat nimetatakse – tiffany tehnika, ja selle rakendamise tulemusena saadud toodete kohta hakati ütlema, et need on valmistatud Tiffany stiilis.
Ta leiutas mooduse, kuidas liita klaasitükke omavahel spetsiaalse vaskteibi abil värviliseks klaasvitraažiks.
%d bloggers like this: