Mari-Liis Makus Glass Design

Kategooria: Sildid: ,

Käekett #01

Laost otsas

Käekett roosades toonides Koosneb üheksateistkümnest klaashelmest ja vahedetailidest hõbe 92. Kinnitused samuti hõbe 925 Pikkus reguleeritav. Helmeste valmistamiseks on kasutatud Double Helix hõbeklaasi Valminud käsitööna leekpõletitehnikas. Klaashelmed: 10 x 15mm; väiksemad 6/7 x 11/12 mm Kõik detailid hõbe 925, allergiavaba Pakendatud autori nimega kaunisse ehtekarpi Tähelepanu! Palun arvestage, et värvitoon võib sõltuvalt arvuti kuvari või mobiilse seadme ekraani seadistusest erineda tegelikkusest

145.00

Laost otsas

Kategooria: Sildid: ,

Käekett #01 roosades toonides

Koosneb üheksateistkümnest klaashelmest ja vahedetailidest hõbe 925. Kinnitused samuti hõbe 925
Pikkus reguleeritav. Helmeste valmistamiseks on kasutatud Double Helix hõbeklaasi

Valminud käsitööna leekpõletitehnikas

Mõõdud

Klaashelmed: 10 x 15mm; väiksemad 6/7 x 11/12 mm.
Kõik detailid hõbe 925, allergiavaba

Värvid

Erinevad roosad ja sinakad toonid.

Materjalid

Klaas, Double helix hõbeklaas. Kõik detailid hõbe 925 allergiavaba.

Pakend

Käekett #01 on pakendaud autori nimega kaunisse ehtekarpi.

Leekpõletitehnika, töövahendid ja materjalid

Klaashelmeste valmistamiseks kasutan leekpõletit, sellest ka nimetus “leekpõletitehnika”. Leekpõletitehnikas klaashelmed on kõige müstilisem kombinatsioon tulest ja klaasist. Tööks leekpõletiga on vajalikud propaan ja hapnik, mida toodab hapniku kontsentraator.

Klaashelmeste sulatamiseks kasutan erinevate tootjate klaasvardaid – Effetre (Moretti), Reichenbach, CIM, Double Helix ja Preciosa Ornela

Klaasi kuumtöötlusel on oluline erinevate klaaside kokkusobivus. Samasuguste omadustega klaasi kasutamine ja aeglane lõõmutamine helmeahjus temperatuuril 515 kraadi juures tagab helmeste vastupidavuse.

Siiski tasub aga meeles pidada, et klaas on klaas on klaas. Seetõttu tuleb klaashelmeid käsitleda hoole ja armastusega.

Hooldamine

Klaasi puhastamisel eelista käsitsi pesemist pehme niiske nuustiku või lapiga. Soovitav on valida neutraalsed või kergelt happelised puhastusained. Koostisainete nimekirja pikkus ei pea olema pikk. Lõhna- ega pehmendusaineid ei oma klaashelme puhastamisel tähtsust. Puhastatud helmes kuivata. Kuivatamiseks ja klaasi särama löömiseks kasuta pehmet lappi. Traditsiooniliselt soovitatakse linast lappi, ent tänapäevased ebemevabad lapid ja köögirätikud sobivad samuti.

Käekett on valminud käsitööna minu stuudios, mis asub Naked Islandi töö- ja loomekeskkonnas Tallinnas aadressil Laevastiku 3.

%d bloggers like this: