Back to Kaelaehted

Klaashelmes hõbeketiga

89.00

Klaashelmes hõbeketiga

Klaashelme mõõt: 40mm x 30mm
Detailid: hõbe 925
Hõbeketi pikkus: 50cm

Pakendatud autori nimega kaunisse ehtekarpi

Tähelepanu! Palun arvestage, et värvitoon võib sõltuvalt arvuti kuvari või mobiilse seadme ekraani seadistusest erineda tegelikkusest.

 

Laost otsas

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Klaashelmes hõbeketiga
Meresinised toonid, kasutatud on Double Helix hõbeklaasi, mis annab helmele müstilise mitmekihilisuse
Valminud käsitööna leekpõletitehnikas

Mõõdud

Klaashelme mõõt: 40mm x 30mm
Detailid: hõbe 925
Hõbeketi pikkus: 50cm

Värvid

Meresinised toonid, Double Helix hõbeklaas. Hõbekett silver 925

Materjalid

Klaas, hõbe 925

Pakend

Klaashelmes on pakendaud autori nimega kaunisse ehtekarpi.

Leekpõletitehnika, töövahendid ja materjalid

Klaashelmeste valmistamiseks kasutan leekpõletit, sellest ka nimetus “leekpõletitehnika”. Leekpõletitehnikas klaashelmed on kõige müstilisem kombinatsioon tulest ja klaasist. Tööks leekpõletiga on vajalikud gaas ja hapnik, mida toodab hapnikukontsentraator.

Klaashelmeste sulatamiseks kasutan erinevate tootjate klaasvardaid – Effetre (Moretti), Reichenbach, CIM, Double Helix ja Preciosa Ornela

Klaasi kuumtöötlusel on oluline erinevate klaaside kokkusobivus. Samasuguste omadustega klaasi kasutamine ja aeglane lõõmutamine helmeahjus temperatuuril 515 kraadi juures tagab helmeste vastupidavuse.

Siiski tasub aga meeles pidada, et klaas on klaas on klaas. Seetõttu tuleb klaashelmeid käsitleda hoole ja armastusega

Hooldamine

Klaasi puhastamisel eelista käsitsi pesemist pehme niiske nuustiku või lapiga. Soovitav on valida neutraalsed või kergelt happelised puhastusained. Koostisainete nimekirja pikkus ei pea olema pikk. Lõhna- ega pehmendusaineid ei oma klaashelme puhastamisel tähtsust. Puhastatud helmes kuivata. Kuivatamiseks ja klaasi särama löömiseks kasuta pehmet lappi. Traditsiooniliselt soovitatakse linast lappi, ent tänapäevased ebemevabad lapid ja köögirätikud sobivad samuti.

Klaashelmes hõbeketiga on valminud käsitööna minu stuudios, mis asub Naked Islandi töö- ja loomekeskkonnas Tallinnas, aadressil Laevastiku 3.